Форма входу
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Малюки до року » догляд

Як вибрати взуття для дитини


До покупки дитячого взуття треба підходити з усією відповідальністю і з тими ж вимогами, що й до взуття на будь-який інший сезон. Адже здоров'я і правильне формування стоп наших малюків залежить від взуття, яке вони носять. Питання про те, як зробити правильний вибір при покупці взуття, хвилює дбайливих батьків з моменту, коли їх дитина починає робити перші кроки.
Дитяче взуття повинно мати такі якості, які забезпечать правильний розвиток стопи, а точніше - не завадить йому, а також запобіжить плоскостопості.

Найперші справжні черевички потрібно купувати, коли малюк вже твердо стоїть на ногах - так вважають більшість педіатрів та ортопедів, а коли дитина ще маленька, взуття їє відмінно замінять тканинні або в'язані пінетки.

Пам'ятайте, що вибирати взуття для дитини завжди складніше, ніж самому собі, тому що ви не можете самі визначити ступінь зручності взуття, а повинні зробити висновки зі слів малюка і власних висновків. Тому ви повинні чітко знати, що саме при виборі дитячого взуття є принциповим!

Підошва. Дитяче взуття, незалежно від того, зимове воно чи літнє, перш за все повинно бути безпечним. Підошва повинна бути гнучкою і не слизькою. Добре, якщо її поверхня рифлена.
Також підошва на взутті повинна бути м'якою, незважаючи на її товщину.
Попросіть свою дитину під час примірки поперекочуватись з п'яти на носок, подивіться, наскільки легко йому це вдається робити. Спробуйте зігнути підошву самі, вона повинна бути легкою і гнучкою. У сучасних моделях дитячого взуття підошва не приклеюється, а припаюється і здатна витримати натиск енергії дитини. Жорстка підошва, яка слабо піддається згинанню, підвищує стомлюваність і заважає здоровому розвитку стопи.



Форма. Носок взуття повинен бути широким, щоб дитина могла ворушити пальчиками. Халява не повинно бути занадто високою, тому що може здавлювати м'які тканини, порушуючи кровообіг і сприяючи нерівномірному розподілу навантаження.

Матеріал. Ідеальними матеріалами для дитячого взуття є звичайно ж шкіра (вона пластична, тягнеться, забезпечує доступ повітря і випаровування вологи) і текстиль. Дуже важлива властивість цих матеріалів - це те, що вони адаптуються до анатомічної форми ноги. Взуття з синтетики створює парниковий ефект, сприяє порушенню кровообігу, призводить до ослаблення м'язів стопи і зв'язок.

Конструкція. Задник повинен бути жорстким і високим, добре облягати ногу, щоб вона була зафіксована і не йорзала. Хорошу фіксацію також забезпечить відповідний фасон верхньої частини взуття: вона повинна жорстко утримувати ніжку в необхідному положенні і захищати її від пошкоджень і необережностей при ходьбі. Найкраще регулює прилягання верхньої частини взуття до ноги шнурівка. Супінатор відіграє дуже важливу роль у підтримці подовжнього зведення стопи, забезпечуючи правильне її фізіологічне положення і рівномірний розподіл навантаження, запобігаючи розвитку плоскостопості. Взуття без супінатора дитині протипоказане. Допустима висота каблука - 5-7 мм.

Розмір. Існує цікавий факт - дитина не відчуває болю, коли носить тісне взуття. Це обумовлено тим, що в стопі малюка знаходиться багато жирових тканин.
Однак це не позбавляє від проблем неправильного вибору розміру взуття. Адже якщо дитина буде носити взуття не за розміром, то це може привести до деформації стопи, неправильної ходи, що в свою чергу веде до порушення постави.
Вибирати взуття для дитини точно за розміром беззмістовність - адже нога малюка дуже швидко росте. Але якщо купувати "на виріст", то дитина почне шпортатись або шкутильгати у великих черевиках. Запас розміру повинен бути не більше 1,5 сантиметра, окрім зимового взуття, яке носиться з теплими шкарпетками, що потрібно врахувати.

Якщо немає можливості взяти дитину на примірку, можна обвести її ніжку на картоні і міряти розмір по цьому відбитку. Якщо ж малюк з Вами, то міряти потрібно на обидві ноги, а також попросити його пройтися. Якщо хода змінилася - значить вибір невдалий.
Також після примірки зніміть шкарпетки малюка і подивіться, чи немає яких-небудь подразнень у вигляді червоних плям. Якщо такі є, значить взуття сильно тисне.
Визначаючи розмір взуття варто звернути увагу, що влітку ніжка має властивість трохи набрякати від спеки, а взимку цей невеликий простір створює так звану "повітряну подушку”, що зігріває ступню. А зимове взуття краще приміряти в другій половині дня, адже ближче до вечора ноги дитини теж можуть трохи набрякати після активних прогулянок.

Так як діти дуже рухливі, часто стрибають, взуття повинне володіти хорошими амортизаційними властивостями, які є запобіжним засобом проти деформації кістки і суглоба. Взуття має бути легким, тому що діти роблять за день 10-20 тисяч кроків. До 1,5-2 років потрібно вибирати взуття, яке фіксує гомілковостопний суглоб, з зовнішнім матеріалом - шкірою і внутрішнім - хутром.


Потрібно пам'ятати, що невдало підібране взуття може доставляти дискомфорт, сприяє формуванню неправильної проходки, зміни центра ваги. При цьому суглоби можуть почати розвиватися неправильно, звід стопи перестає виконувати свою ресорну функцію, і все навантаження припадає на хребет.

Зазвичай ми звертаємо увагу на привабливий зовнішній вигляд взуття, і це абсолютно природно, адже кожен хоче, щоб його дитина була красиво взута. Тим більше зараз, коли вибір взуття дуже великий, як для дорослих, так і для дітей, в колекціях зимового взуття можна знайти для дитини щось неординарне і яскраве. Проте не варто гнатись за красивим зовнішнім виглядом, головне - якість.
Краще купити якісне взуття, навіть якщо потрібно викласти за пару, яку дитина буде носити всього 1-2 сезону, чималі гроші. Адже ми знаємо просту істину: якість ніколи не коштує дешево.

А всі батьківські турботи будуть винагороджені здоров'ям дитини. Для тих дітей, у кого вже є проблеми зі стопою, рекомендується використовувати коригуючі анатомічні стельки та комплекс спеціальної гімнастики



Категорія: догляд | Додав: fialka (27.11.2012)
Переглядів: 2346 | Коментарі: 2 | Теги: как выбрать обувь для ребенка, дитяче взуття, як вибрати взуття для дитини, обувь для детей | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: