Форма входу
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Малюки до року » догляд

Як одягти малюка посезонно

Часто доводиться чути міркування про те, коли краще народжувати дитину. У кожного свої доводи, але діти народжуються весь час без канікул - тому бажано бути готовим до того, що очікує діток до року в різні сезони та знати як й коли одягати малюків.

ОСІНЬ

Чудовий час для появи новонародженого. Він не вміє повзати і бігати, лежить собі в тепленькій колясці, не претендуючи на розваги. Ще не холодно - не кутайте малюка. Твердження «Він же маленький, йому холодно» вкрай помилкове, тому що йому буде холодно все життя незалежно від погоди, якщо мама докладе для цього всіх зусиль. І навпаки, якщо одяг малюка буде відповідати зовнішній температурі - застуди будуть рідкістю.

Вдома не надягайте більше, ніж один чоловічок на дитину. Усілякі чепчики та шкарпетки - це зайве. На вулиці ж цілком зійде махровий (більше 10 °) або флісовий комбінезончик або конвертик (більше 5 °) поверх того ж чоловічка і шапочка. На випадок вітру захопіть з собою ковдру.

Хочеться особливо зазначити про накриття, які входять в комплект колясок - вони призначені для суворої зими з вітром. Зовсім не потрібно накривати ними дитину в гарну погоду - малюк не замерзне, але зате отримає більше повітря, сонячних променів і користі від прогулянки. Те ж стосується і москітних сіток, які мало не як символ достатку, надягають матусі серед білого дня, коли зовсім немає комарів. Скільки б не рекламували виробники «дихаючі» тканини, але все одно вони затримують велику частину кисню і ультрафіолету - тому небажані.

Коли дитина сіла, то прохолодною восени доцільні теплі шкарпетки або шкіряні черевички. Шапка на зав'язках - щоб дитина не зняла. Для ранньої осені підійдуть кофтинки і піджачки (більше 10 °), а не куртки. У дощ і слякоть зручні комбінезони (з хутряною підстібкою - на зиму), вони не парять і добре утримують тепло. Є одяг з водонепроникних тканин - зручно для діток, що бігають. Прогулянкові коляски потрібно вибирати максимально закриті з гарним дощовиком, добре пристосовані для осені трансформери (варіант зима-літо). Але такі коляски важчі.

Осінь не часто радує гарною погодою, але прогулянка і в дощ і в вітер - це загальнозміцнююча і загартовуюча міра. Тому в колясці добре постійно мати дощовик та парасольку. А також термос з гарячим чаєм для мами.

ЗИМА


Дітки, народжені взимку, як правило, здоровані. У квартирі прохолодно, на вулиці - екстрім. Але це зовсім не привід одягати малюка в кілька шарів одягу. Не варто піддягати шкарпетки - вони лише порушують кровообіг. Замість двох шапочок - одна, але з натуральних тканин і товста. У коляску для теплоти не дві ковдри, а овеча шкура замість матрацика. Конверти (флисові та хутряні) набагато зручніші, ніж ковдри, а комбінезон-мішок зручніше, ніж конверт. Вони не розмотуються і компактні.

Знову ж накриття на коляску, використовуйте по необхідності - коли дійсно сильний вітер або мороз нижче - 10 °.

Не забувайте про сонечко. Взимку воно теж яскраве буває - підставляйте личко, не ховайте ручки - не втрачайте можливість отримати вітамін Д. Якщо температура близько 0 ° приблизний алгоритм одягу такий - сорочечка, повзуни, кофточка, шапочка, конверт. Якщо температура близько -5 °, то одягаємо так: чоловічок, кофточка, штанці, шапочка, конверт. Ближче до -10 ° додаємо одіялко і накриття на коляску. Одягати намагайтеся легше, ніж хочеться. Якщо сумніваєтеся - раніше поверніться додому (або зайдіть в під'їзд), перевірте ніжки. Носик - не показник, у здорової людини (і малюка в тому числі) ніс швидко «остигає», краще просунути руку й помацати під шапочкою або передпліччя.

Для зими однозначно підходять коляски з надувними колесами, вони з легкістю долають горби і замети. Стануть в нагоді і глибокий капюшон і широке місце в колисці, щоб малюк лежав у ній вільно в комбінезоні.

Після шести місяців малюкам важче взимку. Жага нових відчуттів і знань несе їх у нові місця. Тому перше, що повинно турбувати батьків - якісне взуття. Переважно липучки і натуральна шкіра. Заощадити краще, купивши користоване взуття, ніж нове але неякісне. Піддягати шкарпетки - не найкраща ідея - деформується постановка ступні і можливо передавлювання ніжки. Зручні комбінезони і роздільні комплекти з курточкою. Особливо водонепроникні.

Одягаємо повзунка взимку: близько 0 ° - теплий чоловічок, шапочка і комбінезон. Близько -5 ° - теплий гольфик, колготи, штани, шапочка і куртка (або те ж тільки замість штанів і куртки - комбінезон).

Близько -10 ° - сорочка (маєчка), светрик, колготи з начосом, шапка, комбінезон. Або замість комбінезона - штани і курточка. Звичайно ж, в добру сніжну погоду знадобляться санки і відерце з лопаточкою.

У приміщенні (магазин, банк) і в транспорті знімаємо верхній одяг і шапку, розстібаємо комбінезон і складаємо ковдру - перегрівання для малюка набагато гірше, ніж переохолодження.

У візку добре мати ковдру на випадок, якщо виявиться холодніше, ніж ви розраховували і шматок шкури (від старої шуби, наприклад) або пухову хустку мамі на лавку. Не забудьте взяти з собою термос з гарячим чаєм.

ВЕСНА


Народженим навесні пощастило. Самий ніжний вік проходить в основному вдома. З кожним місяцем сильніше тепло, а малятко може більше бачити і впізнавати.

З першим потеплінням позбуваємося від зайвих ковдр і покривал. Сміливо підставляємо личко і ручки жвавим сонячним променям, по можливості знімаємо і шкарпетки (на ніжках численні рецептори - вони теж потребують розвитку). Рішуче позбавляємося від теплого одягу, орієнтуючись на себе. Категорично неприйнятно гуляти в майці, закутавши дитину в курточку чи светр (не забудьте про шапку) - притому довід «Він ще маленький», як уже згадувалося, в корені неправильна. У маленького така ж шкіра, але терморегуляція набагато динамічніше - тому не скористатися цією властивістю для виживання гріх.

Якщо на вулиці світить сонце і перехожі знімають з себе куртки, значить нам досить чоловічка і махрового комбінезона зверху, шапочку одягнемо легшу. Якщо похмуро і погода натякає на дощ, то на чоловічок одягнемо флисовий комбінезон, а шапочку підберемо трохи теплішу.

У квітні-травні знімаємо шапку, кофтинки і шкарпетки, а одяг з флисової і махрової перетворюється в хебешну. Панамку і кофточку беремо з собою, одягаємо по потребі - тобто, перевіряємо ніжки і ручки на предмет температури і якщо вони холодні, а не прохолодні - утеплюємо. Панамка, бандана, кепка стане в нагоді, якщо знаходитеся довго під прямими сонячними променями - і головка стала гаряча. Просто так одягати не бажано - нехай дитина звикає до різних температур.

Прошу звернути увагу, що його не потрібно ВЧИТИ жити в різних температурах (він це і без вас вміє), йому треба ДАТИ МОЖЛИВІСТЬ в них жити. Якщо мама не дає такої можливості - дитячий організм звикає до тепличних умов і втрачає здатність відчувати себе нормально в різну погоду. Дитина народжена з нормальним сприйняттям сонця і прохолоди, вітру та вологи, не потрібно відбирати у нього нормальні людські механізми спілкування з навколишнім середовищем.

Навесні оманлива і мінлива погода, тому одягаємо немовля так, щоб він не запарилось. А з собою беремо те, що можна накинути, якщо малюк замерзне. Для немовляти - шапочку і одіяльце. Для діток що вже сидять: кофточку (джинсову або флисовую курточку), взуття та кепку.

Також в колясці добре мати вологі серветки, поїльник (набагато зручніше і корисніше ніж пляшка), іграшки, покривало, на якому можна посидіти в парку. Увечері захопіть з собою антимоскітну сітку. Але не користуйтеся нею вдень - що б не писали виробники, вона все одно утримує більшу кількість світла і, звичайно ж, кисню, напрошується запитання «А навіщо тоді ходити гуляти ...».

ЛІТО


Благодатна пора для дитини будь-якого віку. Намагайтеся якомога більше перебувати не вдома, біля водойм або в парках, а ще краще далеко від міста. Але в будь-якому випадку, не піддавайте малюка тривалому перебуванню на сонці і не одягайте зайвого шару одягу.

У візку постійно майте пляшечку води (вам потрібно досить пити), вологі серветки, запасний памперс і пелюшку (легка ковдра).

Новонародженому влітку зовсім не потрібна шапка і шкарпетки. Шкіра повинна дихати, а терморегуляція тренуватися з різними температурами і явищами природи. Про чохол на коляску забудьте - він виключно для зими! Не ховайте ручки, не користуйтеся вдень теплими чоловічками і комбінезонами. Боді з коротким рукавом - все, що згодиться на прогулянці. Якщо дме вітерець, а ви відпочиваєте в тіні - прикрийте крихітку пеленочкою або легкою ковдрою. Якщо погода дощова, то можна одягти чоловічок, легку шапочку і захопити в'язану або трикотажну кофтину. Увечері, щоб не закривати від повітря коляску, повісьте на неї спеціальний обруч від комарів для малюків або змочіть лосьйоном пару помпонів і підвісьте їх біля малюка (засіб повинен бути дитячим).

Забарвлення коляски бажано світле, в ній не так спекотно, а тканини - натуральні. Влітку дуже легко доглядати за новонародженим, не перетворюйте навмисно простоту в складність - не кутайте дитини, не сидіть вдома, вирушайте в поїздки, відпочивайте і насолоджуйтеся теплом (взимку все набагато складніше). Сміливо годуйте поза домом, зараз для цього є багато пристосувань - від шарфа, накинутого на плече, до слінгу і одягу для годування.

Для дітей, що повзають, літо - можливість дізнатися багато нового, помацати це нове і спробувати на смак. Зручний одяг, легкі босоніжки, компактна коляска - ось і весь арсенал дитячої екіпіровки.

Намагайтеся купувати одяг з натуральних тканин, сміливо одягайте короткий рукавчик і тоненькі футболки. Джинси і кросівки сковують рухи і парять. Сарафанчики, костюмчики, боді та пісочники послужать прекрасну службу. На випадок похолодання майте в запасі кофточку і джинсову курточку. Панами, бандани, кепки, в'язані шапочки стануть в нагоді на сонці і доповнять ваш наряд. Шкарпетки та взуття одягайте прямо на майданчику - в колясці нехай ніжки дихають. З собою беріть іграшки, поїльник (вода, компот), ковдру для сну і кофтинку, якщо затримаєтеся до вечора. Добре ще мати пляшечку «технічної» води - ручки і коліна вічно брудняться, серветки не завжди рятують ситуацію. Запасний одяг стане в нагоді, якщо у малюка лізуть зубки, а ще влітку вільно можна поміняти на вулиці памперс.

Щоб не повертатися через перекус, можна взяти з собою баночку з харчуванням (готовим або приготованим самостійно) і ложку. Зручний контейнер, в який можна все скласти: їжу, ложечку, рушник.

Влітку незамінна прогулянкова коляска. Легкість і компактність дозволяє здійснювати прогулянки на будь-які відстані і будь-яким транспортом. Носіння в слінгу або кенгурушці взагалі робить доступними будь-які бажання мами - виставки, гості, поїздки за місто ...

Одягаючи дитину - не дивіться на інших, не слухайте бабусь і долайте своє материнське бажання надто опікувати. Пам'ятайте, що кожна прогулянка - це вклад не тільки в розвиток крихітки, але ще й загальнозміцнююча і загартовуюча процедура. А перегрівання не менш негативно позначиться на дитині, ніж переохолодження.
Категорія: догляд | Додав: fialka (13.12.2012)
Переглядів: 1237 | Коментарі: 8 | Теги: одяг, сезонний одяг, дитячий одяг, дитячі, маля, дитина, одяг по сезону, як одягнути дитину, малятко | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: